Obszar działania

Zgodnie z art.8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji Wierzyciel może dokonać wyboru Komornika Sądowego do prowadzenia egzekucji na całym terytorium Polski z wyjątkiem postępowania egzekucyjnego z nieruchomości dłużnika. Egzekucja z nieruchomości dłużnika może być prowadzona przez Komornika działającego przy Sądzie Rejonowym, w którego okręgu położona jest nieruchomość. Obszar właściwości Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej obejmuje następujące gminy:

Wykaz Miejscowości wg gminy i strostwa
Gmina Miejscowości
Środa Wielkopolska
63-000
Annopole, Babin, Bieganowo, Brodowo, Brzezie, Brzeziny, Chocicza, Chudzice, Chwałkowo, Czarne Piątkowo, Dębicz, Dębiczek,Grójec, Henrykowo, Janowo, Januszewo, Jarosławiec, Kijewo, Koszuty, Lorenka, Marianowo Brodowskie, Mączniki, Nadziejewo, Nietrzanowo, Olszewo, Ołaczewo, Pętkowo, Pierzchnica, Pierzchno, Pławce, Podgaj, Połażejewo, Romanowo, Rumiejki, Ruszkowo, Słupia Wielka, Staniszewo, Starkówiec Piątkowski, Strzeszki, Szlachcin, Środa Wlkp., Tadeuszewo, Topola, Trzebisławki, Ulejno, Winna Góra, Włostowo, Zdziechowice, Zielniczki, Zielniki, Zmysłowo, Żabikowo.
Września
62-300
Bardo, Białężyce, Bierzglin, Bierzglinek, Broniszewo, Chocicza Mała, Chocicza Wielka, Chociczka, Chwalibogowo, Czachrowo, Dębina, Gonice, Goniczki, Gozdowo, Gozdowo-Młyn, Grzybowo, Grzymysławice, Gulczewko, Gulczewo, Gutowo Małe, Gutowo Wielkie, Kaczanowo, Kawęczyn, Kleparz, Marzelewo, Marzenin, Nadarzyce, Neryngowo, Noskowo, Nowa Wieś Królewska, Nowy Folwark, Obłaczkowo, Osowo, Ostrowo Szlacheckie, Otoczna, Przyborki, Psary Małe, Psary Polskie, Psary Wielkie, Radomice, Sędziwojewo, Słomowo, Słomówko, Sobiesiernie, Sokołowo, Sokołówko, Sołeczno, Stanisławowo, Strzyżewo, Węgierki, Wódki, Żerniki.
Dominowo
63-012
Andrzejpole, Bagrowo, Biskupice, Borzejewo, Bukowy Las, Chłapowo, Dominowo, Dzierżnica, Gablin, Giecz, Grodziszczko, Janowo, Karolewo, Kopaszyce, Marianowo, Michałowo, Mieczysławowo, Murzynowo Kościelne, Nowojewo, Orzeszkowo, Poświątno, Rusiborek, Rusibórz, Sabaszczewo, Szrapki, Wysławice, Zberki.
Kleszczewo
63-005
Bugaj, Bylin, Gowarzewo, Kleszczewo, Komorniki, Krerowo, Krzyżowniki, Lipowiec, Markowice, Nagradowice, Poklatki, Szewce, Śródka, Tanibórz, Tulce, Zimin
Kołaczkowo
62-306
Bieganowo, Borkowo, Borzykowo, Budziłowo, Cieśle Małe, Cieśle Wielkie, Gałęzewice, Gorazdowo, Grabowo Królewskie, Kołaczkowo, Krzywa Góra, Łagiewki, Sokolniki, Spławie, Szamarzewo, Wszembórz, Zieliniec, Żydowo.
Kostrzyn
62-025
Antonin, BrzeŸno, Buszkówiec, Chorzałki, Czerlejnko, Czerlejno, Drzązgowo, Glinka Duchowna, Glinka Szlachecka, Gułtowy, Gwiazdowo, Iwno, Izdebno, Jagodno, Klony, Kostrzyn, Leśna Grobla, Libartowo, Ługowiny, Rujsca, Sanniki, Skałowo, Siedlec, Siedleczek, Siekierki Małe, Siekierki Wielkie, Sokolniki Drzązgowske, Sokolniki Klonowskie, Strumiany, Tarnowo, Trzek, Węgierskie, Wiktorowo, Wróblewo.
Kórnik
62-035
Biernatki, Błażejewo, Błażejewko, Borówiec, Czołowo, Czmoniec, Czmoń, Dachowa, Dziećmierowo, Gądki, Kamionki, Koninko, Konarskie, Kórnik, Kromolice, Mościenica, Pierzchno, Prusinowo, Radzewo, Robakowo, Runowo, Skrzynki, Szczodrzykowo.
Krzykosy
63-024
Antonin, Baba, Bogusławki, Borowo, Bronisław, Garby, Kaźmierki, Krzykosy, Lubrze, Małoszki, Miąskowo, Młodzikowice, Młodzikowo, Młodzikówko, Murzynowiec Leśny, Murzynowo Leśne, Murzynówko, Pięczkowo, Przymiarki, Solec, Sulęcin, Sulęcinek, Wiktorowo, Wiosna, Witowo, Wygranka.
Miłosław
62-320
Bagatelka, Białe Piątkowo, Biechowo, Biechówko, Bugaj, Chlebowo, Chrustowo, Czeszewo, Czeszewo-Budy, Franulka, Gorzyce, Kębłowo, Kozubiec, Książno, Lipie, Mikuszewo, Miłosław, Nowa Wieś Podgórna, Orzechowo, Pałczyn, Rudki, Skotniki.
Nekla
62-330
Barczyzna, Chwałszyce, Gąsiorowo, Gierłatowo, Kokoszki, Mała Górka, Mystki, Nekielka, Nekla, Opatówko, Podstolice, Racławki, Rajmundowo, Starczanowo, Stępocin, Stroszki, Targowa Górka, Zasutowo.
Nowe Miasto nad Wartą
63-040
Aleksandrów, Boguszyn, Boguszynek, Chocicza, Chromiec, Chwalęcin, Dąbrowa, Dębno, Elżbietów, Hermanów, Jadwigów, Klęka, Kolniczki, Komorze Nowe, Komorze, Kruczyn, Kruczynek, Lutynia, Michałów, Nowe Miasto nad Wartą, Radliniec, Rogusko, Skoraczew, Stramnice, Szypłów, Świętomierz, Teresa, Tokarów, Utrata, Wolica Kozia, Wolica.
Zaniemyśl
63-020
Bożydar, Brzostek, Czarnotki, Dębice, Dobroczyn, Doliwiec Leśny, Jaszkowo, Jeziory Małe, Jeziory Wielkie, Kępa Mała, Kępa Wielka, Luboniec, Lubonieczek, Ludwikowo, Łękno, Majdany, Mądre, Pigłowice, Płaczki, Polesie, Polwica, Huby, Polwica, Potachy, Śnieciska, Winna, Wyszakowo, Wyszkowskie Huby, Zaniemyśl, Zwola.